Cihazınızın Özellikleri

Marka

Apple

Model

Seçiniz

Kapasite

Seçiniz

Renk

Seçiniz
Şimdi Değerlendir Hemen Teklif Al Telefon Sat
Şimdi Değerlendir
Hemen Teklif Al
Paran Saniyeler içinde
Cebinde!
Hızlı Ödeme
Müşteri Memnuniyeti
Ücretsiz Kargo
Hızlı Ödeme

Kolay Ödeme

Kapıda Kurye, Mağazaya Elden Teslimat veya Kargo ile Gönderim seçeneklerinde son fiyat teklifini kabul ederseniz ücret hemen banka hesabınıza aktarılır. Satıştan vazgeçerseniz herhangi bir ücret talep edilmez.

Müşteri Memnuniyeti

Mutlu Müşteriler

Uzman teknisyen kadromuz, onlarca mağazamız, çağrı merkezimiz ve geniş teknik kadro ve deneyimimizle, sektörde müşterilerimize en üst düzeyde hizmet sunuyoruz.

Ücretsiz Kargo

Ücretsiz Kargo

Kargo ile Gönderim hizmetimizle, işbirliği içinde olduğumuz kargo firması üzerinden hiçbir kargo ücreti ödemeden yararlanmak için SMS ile gelen sipariş numarasını belirtip cihazı ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz..

Telefon Sat
Şimdi Değerlendir Hemen Teklif Al Telefon Sat

2. El Telefon Sat

Eski Telefonunuzu Satın Alıyoruz! Getmobil, ikinci el telefon alan yerler arasında en çok tercih edilen firmadır. Satmak istediğiniz kullanılmış telefonları Getmobil “Telefon Sat” sayfasında sizlere sorduğumuz soruları cevaplayarak hızlı bir şekilde satış talebi oluşturabilirsiniz. Getmobil, kullanıcıların satmak istediği ikinci el telefonları tam değerinde satın almaktadır.

Getmobil’e Nasıl Telefon Satarım?

Kullanmadığınız veya daha yüksek donanımlara sahip akıllı telefonu satın alabilmek için eski telefonunuzu Getmobil’e en iyi fiyattan satabilirsiniz. Telefon satış sürecinde alacağınız hizmetler tamamen ücretsizdir. Telefon Sat sayfasında ilgili yerlere cihaz bilgilerinizi girerek ön fiyat teklifi alabilir ve telefon satış talebinde bulunabilirsiniz. Satmak istediğiniz telefon, uzman teknisyenler tarafından incelenerek son fiyat teklifi hazırlanır.

Satmak istediğiniz telefon için ön teklif aldıktan sonra “Hemen Sat” butonuna tıklayıp adres bilginizi ekleyerek adımlara devam edin. Kargo ile gönderim, mağazaya elden teslimat veya kapıda kurye ile teslimat seçeneklerinden sizlere en uygun olanı seçerek telefon satış talebinde bulunabilirsiniz.

Telefon satmak için talep oluşturduktan sonra 0 (850) 303 79 79 numarasından sizlerle iletişime geçerek cihaz bilgilerinizi teyit ediyoruz. Satacağınız telefon bizim tarafımızdan alıma uygunsa satış işlemi için sizleri yönlendiriyoruz.

Kapıda Kurye ile Teslimat Nasıl Çalışır?

Müşterilerimizin çoğu kapıda kurye ile teslimat seçeneğini tercih ederek belirttikleri adresten ayrılmalarına gerek kalmadan eski telefonlarını anında Getmobil’e satabiliyor. Kurye ile telefon satış talebi oluşturduğunuzda sizinle iletişime geçerek satmak istediğiniz telefonun alıma uygun olup olmadığını teyit ediyoruz. Telefonunuz bizim tarafımızdan alıma uygun ise talebinizi onaylıyoruz.

Telefon satış talebiniz onaylandıktan sonra uzman teknisyenlerimiz talep ettiğiniz gün ve saatte, belirlediğiniz adrese gelerek cihaz incelemesini gerçekleştirir. İnceleme sonucunda sizlere son fiyat teklifi sunulur. Son fiyat teklifini kabul ederseniz ücret hemen banka hesabınıza aktarılır. Teklifi kabul etmediğinizde ise herhangi bir hizmet bedeli alınmıyor.

Mağazaya Elden Teslimat Nasıl Çalışır?

Bulunduğunuz bölgede Getmobil mağazamız veya bir bayimiz varsa mağazaya elden teslimat yöntemi ile telefon satabilirsiniz. Satış talebini oluşturduğunuz zaman cihaz bilgilerini teyit etmek için sizleri arıyoruz. Telefon alım şartlarımıza uygun ise talebinizi onaylayarak sizleri seçtiğiniz mağazaya yönlendiriyoruz. Telefon satışını gerçekleştirmek için mağazaya gittiğinizde telefonunuz incelenerek son fiyat teklifi sunulur. Sunulan teklifi kabul ederseniz ücret anında banka hesabınıza aktarılır.

Kargo ile Gönderim Nasıl Çalışır?

Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, eski telefonunuzu kargo ile gönderim yöntemini tercih ederek Getmobil’e satabilirsiniz. Talep oluşturduktan sonra cihaz bilgilerini teyit etmek için sizlerle iletişime geçiyoruz. Satış talebinde bulunduğunuz telefon alıma uygun ise Yurtiçi Kargo firmasına giderek SMS ile gelen sipariş numarasını belirtip cihazı ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz.

Cihaz, Yenileme Merkezi’ne ulaştığında teknisyenler incelemelerini yaparak son fiyat teklifini oluşturur. Bütün inceleme süreci kameralar ile kayıt altına alınarak sürecin çok daha güvenli koşullar altında gerçekleştirilmesi sağlanıyor. İnceleme tamamlandıktan sonra ilgili birim sizlerle iletişime geçerek teknisyen notları ile birlikte son fiyat teklifini sunar. Son fiyat teklifini kabul ederseniz ödeme o gün içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Satıştan vazgeçerseniz veya telefondaki verileri sıfırlamadan gönderim yaparsanız cihaz ücretsiz olarak size geri gönderilmektedir.

Getmobil Yurt Dışı Telefon Alıyor mu?

Getmobil olarak yurt dışı telefonları satın alabiliyoruz. Yurt dışı akıllı telefonlarının Getmobil tarafından satın alınabilmesi için yönetmelik gereğince pasaport kaydının yapıldığı tarihten itibaren tam 3 yıl geçmesi gerekiyor. Ayrıca 2019 yılından önce Türkiye’ye kayıt edilmiş yurt dışı telefonları da Getmobil’e satabilirsiniz.

Getmobil’e Hangi Telefonları Satabilirim?

Aktif olarak kullandığınız farklı markalara ait akıllı telefonları alabiliriz. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, HTC ve Poco markalarına ait birçok modeli satın alabiliyoruz. Getmobil tarafından alıma uygun olmayan ve yeni çıkan akıllı telefon modelleri satın alım listesinde yer almamaktadır.

Garantisi Devam Eden Telefonu Satabilir miyim?

Müşterilerimizden satın aldığımız telefonların, bakanlık onaylı Yenileme Merkezi’nde bakım ve onarımlarını gerçekleştirerek 12 ay Getmobil garantisi ile tekrardan satışa sunuyoruz. Bu kapsamda satın alabileceğimiz kullanılmış telefonların garanti süresinin 1 senenin altına düşmesi veya tamamen bitmiş olması gerekiyor. Satmak istediğiniz telefon bu şartlardan birini karşılamıyor ise satış talebiniz tarafımızca iptal edilmektedir.

Telefonum Ne Kadar Eder?

Getmobil olarak kullanıcıların satmak istediği ikinci el telefonları tam değerinde satın alıyoruz. Satmak istediğiniz telefonun kusursuz niteliğindeki değerini öğrenmek için Telefon Sat sayfasında ilgili yerlere marka, model, hafıza ve renk bilgilerini girebilirsiniz. Sitemizde görüntülediğiniz fiyat yalnızca bir ön teklif olarak sizlere sunulmaktadır. Telefon incelemesi yapıldıktan sonra nihai fiyat teklifi sizlere sunulur.

İnceleme sürecinde kamera, varsa Face ID/Touch ID özelliği, mikrofon, titreşim fonksiyonu ve sensörler vb. gibi farklı özellikler kontrol edilerek son fiyat teklifi hazırlanır. 2. el telefon fiyat hesaplama sürecinde gerçekleştirilecek bütün incelemeler telefonun iç aksamı açılmadan yapılmaktadır.

Ön Fiyat Teklifi Değişebilir mi?

Web sitemiz üzerinde sizlere sorduğumuz anket sorularına verdiğiniz yanıtlara göre ön teklif belirlenir. Talebiniz için yapılan testlerden sonra cihazda belirtilen kusurlar haricinde bir durumla karşılaşılırsa fiyat değişikliği olabilir. Bunun tam tersi olarak satmak istediğiniz cihazın durumu beklenenden daha iyi ise ön fiyat teklifinden daha yüksek bir fiyat teklifi verilebilir.

Getmobil Telefon Satmak için Güvenilir mi?

Kullandığınız telefonu güvenli ve hızlı bir şekilde bize satabilirsiniz. Getmobil olarak müşterilerimizden satın alacağımız telefonların incelemelerini yaparken veri gizliliğine önem veriyoruz. Telefonda herhangi bir açık hesap bulunuyorsa cihazın incelemesini yapmıyoruz. Bu nedenle bizlere akıllı telefon satmak isteyen müşterilerimizden telefonda bulunan bütün verileri sıfırlamasını talep ediyoruz.

Mağazaya elden teslimat ve kapıda kurye ile gönderim seçeneklerinde inceleme süreci tamamlandıktan sonra satmak istediğiniz telefonun ücreti anında banka hesabınıza aktarılır. Kargo ile gönderim yönteminde ise telefonunuz kamera altında incelenerek son fiyat teklifi oluşturulur.

Testler Sırasında Telefona Yazılım Yüklenir mi?

Kargo ile gönderim seçeneğinde satmak istediğiniz telefonlar bakanlık onaylı Yenileme Merkezi’ne getirilmektedir. Müşterilerimizin satmak için kargo ile gönderdiği kullanılmış telefonlar Yenileme Merkezi’nde kamera kayıtları alınarak incelenir. İncelemeler başından sonuna kadar güvenli bir ortamda gerçekleştirildiği için telefona herhangi bir yazılım yüklenmesi durumu mümkün değildir.

2. El Telefon Satma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefon fiyatlarının sürekli değişmesinden dolayı ikinci el ve yenilenmiş telefon piyasası son zamanlarda oldukça hareketlendi. Kullanıcıların birçoğu eski telefonunu satıp aynı gün içerisinde daha yüksek performanslı ve 12 ay garantili yenilenmiş telefon modellerinden alabiliyor. Eski akıllı telefonunu satmak isteyenlerin, ikinci el cep telefonu satma sürecinde sorun yaşamaması için bazı faktörlere dikkat etmesi gerekiyor.

Telefondaki Verileri Sıfırlayın

Günümüzde telefonunu satmak isteyen kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan bir tanesi telefonda kişisel verilerini unutmasıdır. İkinci el telefon satma süreçlerine başlamadan önce satmak istediğiniz akıllı telefondaki bütün fotoğrafları, videoları ve önemli dosyaları yedekledikten sonra tamamen silmenizi öneriyoruz. Böylece telefonun yeni kullanıcısı verilerinizi göremeyecektir.

Bütün Hesaplardan Çıkış Yapın

Eski telefonunuzda bulunan App Store/Google Play Store, Facebook, Instagram, YouTube, Twitch vb. gibi uygulamalarda açık olan hesaplardan çıkış yapmak bu süreçte oldukça önemlidir. Getmobil olarak App Store veya Google Play Store hesapları açık bir şekilde gönderilen cihazların incelemesini gerçekleştiremiyoruz. Getmobil Telefon Sat sayfasından satış talebi oluşturduktan sonra telefondaki bütün hesaplardan çıkış yapmanız gerekiyor.

SIM Kart veya SD Kartı Çıkarın

Telefonunuzu satacağınız zaman içerisinde SIM kart olmadığına dikkat edin. Bununla birlikte mevcut depolama alanını artırmak için kullandığınız harici SD kartı da telefondan çıkarmayı unutmayın. Cihazda takılı olan SD kartı çıkardıktan sonra telefonu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra harici hafıza kartında bulunan verilen telefonda kalıp kalmadığını kontrol edin.

IMEI Kontrolü Yapın

Farklı bir kullanıcıdan satın aldığınız ikinci el telefonu satmadan önce IMEI numarasını BTK üzerinden sorgulayarak cihazın kayıtlı olup olmadığını ve model ile eşleşip eşleşmediğini kontrol edin. IMEI sorgulamasından sonra cihazın herhangi bir kaydı bulunmadığını veya farklı bir marka modele ait olduğunu görürseniz telefonu aldığınız yer ile iletişime geçip durum hakkında bilgi isteyin.

Telefonu Fabrika Ayarlarına Geri Döndürün

Telefon satmak istiyorum düşüncesine sahipseniz satış sürecine geçmeden önce satmak istediğiniz akıllı telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekiyor. Bu işlemi yapmadan önce bütün verilerinizi sorunsuz bir şekilde yedeklediğinizden emin olun; çünkü telefonu fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi geri alınamıyor.

Telefonu Temizleyin

Satmak istediğiniz telefon çok kirliyse ikinci el telefon değeri hesaplama aşaması uzun sürebilir. Bu noktada fazla zaman kaybetmemek için öncesinde telefonu temizleyebilirsiniz. Telefon temizliği yaparken arka kamera camı, mikrofon, hoparlör ve ses açma kısma tuşunun zarar görmemesine özen gösterin.

Sıkça Sorulan Sorular

Getmobil’e güvenli bir şekilde telefon satmak için içerisindeki bütün verileri sıfırlamanız gerekiyor. Ayrıca incelemelerin yapılabilmesi için cihazda açık olan iCloud, Play Store vb. gibi hesaplardan çıkış yapmalısınız.

Satmak istediğiniz telefonunuzu doğrudan Getmobil mağazalarına veya bayilerine getirerek anında nakite çevirebilirsiniz.

İkinci el telefon satmak için göndereceğiniz kargoya herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Telefon satış sürecindeki bütün kargo masraflarını Getmobil olarak biz karşılıyoruz.

Müşterilerimizin gönderdiği cihazlar kamera kayıtları altında incelenmektedir. Bütün incelemeler cihazların içi açılmadan yapılmaktadır. Alanında uzman teknisyenler telefonun bütün fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Kontroller tamamlandığı zaman cihaz için son fiyat teklifi belirlenir.