Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

getmobil.com web sitemizde satılan cihazların stokları düzenli olarak güncellenmektedir. Satın almak istediğiniz cihaz stoklarda görünmüyor ise belirli aralıklarla web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizi yer işaretleri çubuğuna ekleyerek çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Web sitemiz ve mağazalarımız üzerinden sattığımız ürünler yenilenmiş telefon statüsündedir. Getmobil olarak satın aldığımız ikinci el telefonları T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı yenileme merkezine getirerek bakım onarım işlemlerini gerçekleştirip, cihazları tamamen sıfırlayarak 12 ay Getmobil garantisi ile tekrardan satışa sunuyoruz.

Web sitemiz üzerinden satın alacağınız cihazlarda birden fazla stok bulunuyor. Rastgele bir eşleştirme yapıldığı için doğrudan değişen parça bilgisi verilemiyor. Ancak cihazı satın aldıktan sonra kutu içerisindeki bakanlık onaylı cihaz kimlik belgesinde hangi parçaların değiştirildiğini görebilirsiniz.

Bizden satın aldığınız yenilenmiş telefonda beklenmeyen bir durumla karşılaşırsanız fatura kesim tarihinden itibaren 12 ay boyunca garantiden onarım talebinde bulunabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Garantiden onarım talebinde bulunmak için 0 (850) 303 79 79’u arayarak süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Getmobil’den satın aldığınız bütün yenilenmiş telefon modellerinde 14 gün iade imkânı bulunuyor. getmobil.com üzerinden veya Getmobil mağazalarından aldığınız cihazları iade etmek için web sitemizden iade kaydı oluşturabilirsiniz. Farklı dijital satış platformlarından satın aldığınız cihazları iade etmek için aldığınız platform üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

İade talebinde bulunduğunuz yenilenmiş telefonlar bakanlık onaylı yenileme merkezinde incelemeye alınmaktadır. İade edilmek istenen cihazın incelemeleri sonrasında kullanıcı hatası olan kırılma, çatlak, yere düşürme veya sıvı teması gibi durumlar tespit edildiğinde iade talebi gerçekleştirilemez. Getmobil’den satın alınan cihazlara farklı teknik servisler tarafından müdahale tespit edilirse “yetkisiz müdahale” olarak adlandırılır ve iade talebi onaylanmaz.

Web sitemizden satın aldığınız cihazların iadesini veya değişimini Getmobil mağazaları üzerinden yapabilirsiniz. Mağazalarımız bağlantısına tıklayarak iade ve değişim için gidebileceğiniz turuncu Getmobil logolu mağazalarının iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 0 (850) 303 79 79’u arayarak iade ve değişim süreçleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

getmobil.com ve diğer dijital satış platformları üzerinden verilen siparişler en kısa süre içerisinde yalnızca anlaşmalı kargo firması ile gönderilmektedir. Web site stokları ile mağaza stokları birbirinden farklıdır.

Böyle bir durum söz konusu olamaz. Getmobil web sitesi ve mağazaları üzerinden satın alacağınız bütün yenilenmiş telefonlar Türkiye kayıtlıdır. Yenilenmiş telefonların tamamında IMEI sorgulaması yapılarak kayıtlı cihaz olup olmadıkları detaylı bir şekilde kontrol edilir. İsterseniz bizden satın alacağınız yenilenmiş telefonların IMEI numaralarını E-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Mağazalarımız veya web sitemiz üzerinden satın aldığınız yenilenmiş telefonlar Getmobil kutusu ile birlikte gönderilir. Getmobil kutusu içerisinde:

  • Yenilenmiş telefon
  • Garanti belgesi
  • Hologramlı cihaz kimlik belgesi
  • SIM iğnesi
  • Getmobil şarj adaptörü ve kablosu

yer alıyor.

Getmobil’den satışa sunduğumuz cihazlar “yenilenmiş telefon” statüsündedir. Bu nedenle satmak istediğiniz cihazların garanti süresi 1 yılın altına düştüğü zaman satın alımını gerçekleştirebiliriz.

Herhangi bir kaydı bulunmayan, illegal olarak IMEI atılmış ve kaçak telefonları satın almıyoruz. Yalnızca kayıtlı telefonların alımını gerçekleştirebiliyoruz.