Contracts Image

Garanti Koşulları

  1) Garanti süresi ürünün tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren 12 aydır. Garanti kapsamında onarım sürecimiz ürünün yetkili satıcıya ya da yenileme merkezine teslim edilmesinden itibaren azami 20 iş günüdür.

  2) Garanti taahhüdü, kullanıcı hatası kaynaklı meydana gelen hasarları ve Getmobil teknik servisi dışında işlem yapılmış ürünleri kapsamamaktadır.

  3) Yenilenmiş Üründe arıza olduğunun tespit edilmesi halinde tüketici yasal hakları saklı kalmak kaydıyla, Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik’in 14. Maddesi uyarınca; a) ayıpsız yenilenmiş misli ile değişim, b) ücretsiz onarım, c) sözleşmeden dönerek bedel iadesi talep etme, d) ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme seçimlik haklarından birini kullanabilir.

  4) Tüketicinin garantiden doğan seçimlik hakların kullanılmasından doğacak uyuşmazlıklarda, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl belirlenerek ilan edilen parasal değerlere göre tüketici; yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurabilir.

  5) Tüketici, garantiye gönderdiği ürünü yedekleyerek ve bütün kullanıcı hesaplarından çıkış yaparak garantiye teslim etmelidir. Kayıp olan veriler ve bununla sınırlı olmamak üzere yaşanabilecek sorunlarda sorumluluk tüketiciye aittir.

  6) Tüketici, seçimlik haklarını kullanıp ürünü garantiye gönderirken, ürünü düzgün ve hasar almayacak şekilde paketlemekle yükümlüdür. Ürünün düzgün paketlenmemesinden meydana gelen zararlardan dolayı tüketici seçimlik haklarına başvuramaz.

Garanti Kapsamında Onarıma Gönderilirken Yapılması Gerekenler

  1) Cihazınız ile ilgili garanti onarım süreçlerini başlatmak için aşağıdaki yöntemlerden birisi ile garanti onarım sürecini başlatabilirsiniz.

  1. 0850 303 79 79 telefon numarasından bizlere ulaşarak 2'yi tuşlayıp telefon görüşmesi ile
  2. https://getmobil.com/profil/siparislerim/ web sayfasında yer alan cihazınız ile ilgili işlemler bölümünden garanti onarım talebi oluşturunuz.

  2) Cihazınızı garanti onarım sürecine göndermeden önce “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” gereği Apple cihazlarda iCloud, Android cihazlarda Google hesabınızdan çıkış yapmanız gerekmektedir.iCloud ve Google hesabınızdan nasıl çıkış yapılır?

  3) Cihazlarınızın onarım sırasında kontrollerinin sağlanması ve test edilme süreçleri için cihazınızın ekran kilidini kaldırdığınızdan emin olunuz.Ekran kilidini nasıl kaldırılır?

  4) Oluşturulan arıza kaydına istinaden cihazınızı (1042325015) Yurtiçi Kargo gönderi numarası ile alıcı ödemeli olarak cihazınızı gönderebilirsiniz.

  Not: iCloud ve Google hesaplarından çıkış yapılmayan cihazlar ve ekran kilidi kaldırılmamış cihazlar, KVKK ve teknik eksiklik gereği garanti onarım süreci başlamadan tarafınıza tekrar gönderilecektir.


  iOS - iCloud Hesabından Çıkış Yapma  Android - Google Hesabından Çıkış Yapma  iOS - Ekran Kilidi Kaldırma  Android - Ekran Kilidi Kaldırma