Kozmetik Durumu

Getmobil web sitesi, mağazaları ve bayilerinde satılan yenilenmiş telefon modelleri, mevcut telefonunu satmak isteyen kullanıcılardan alınır. Alınan telefonlar, T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı Getmobil Yenileme Merkezi’nde detaylı incelemelerden geçirilir, içerisindeki bütün veriler silinir ve onarım gerektiren durumlarda TSE onaylı parçalar kullanılarak tüm fonksiyonları çalışır şekilde onarılır. Daha sonra bu cihazlar; ekran ve kasasının kozmetik durumlarına göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırma, cihazların dış görünüşüne göre yapılmakta olup dört kategoride sunulmaktadır
  • Mükemmel
  • Çok İyi,
  • İyi ve
  • Outlet

Cihazların kozmetik durumlarına göre, bütçenize en uygun modeli 12 aya varan taksit seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Mükemmel
Ekran-Leke
Ekranda leke yok
Ekran-Çizik
Hiç çizik yok
Kasa-Çizik
1-2 tane hafif çizik/küçük lekeler 20cm uzaklıktan bakıldığında belli olmayan
perfect-img
Çok İyi
Ekran-Leke
Ekranda leke yok
Ekran-Çizik
Max. 4-5 hafif çizik
Kasa-Çizik
En fazla 3-4 adet hafif çizik Derin çizik yok
very-good-img
İyi
Ekran-Leke
Max. 1-2 küçük leke
Ekran-Çizik
5 hafif çizikten fazla max. 2 derin çizik
Kasa-Çizik
Küçük lekeler/çizikler. Max. 2-3 derin çizik
perfect-img
Outlet
Ekran-Leke
Ekranda 3 ve üstü minik lekeler
Ekran-Çizik
2’den fazla derin çizik. Kırık çatlak yok
Kasa-Çizik
4 veya daha fazla derin çizik
perfect-img

Mükemmel: Sıfırına en yakın yenilenmiş telefon modelleri, mükemmel kozmetik durumunda yer almaktadır. Bu cihazların ekranında herhangi bir leke veya çizik bulunmaz, kasasında ise 20 cm uzaklıktan fark edilmeyen 1-2 çizik dışında herhangi bir kusurları yoktur. Sıfır bir cihaz deneyimi isteyen kullanıcıların büyük çoğunluğu mükemmel kozmetik durumuna sahip cihazları tercih eder. 12 ay Getmobil garantisi bulunan telefonlar eşsiz bir deneyim sunar.

Çok İyi: Çok iyi kozmetik durumu, ekranında veya kasasında yalnızca 3-4 adet belirsiz çizik bulunan cihazları kapsar. Kullanıcılara etkileyici bir cihaz kullanımı deneyimi sunan bu modeller Getmobil tarafından sunulan 12 ay garanti kapsamındadır.

İyi: İyi kozmetik durumundaki yenilenmiş telefonların ekranında 1 veya 2 leke, 5 hafif çizik ve maksimum 2 derin çizik bulunabilir. Telefonun kasasında ise 2 ila 3 derin çizik yer alabilir. Bütçe dostu fiyatları ile geniş bir kitleye hitap eden modeller 12 ay Getmobil garantisi ile güvence altındadır.

Outlet: Outlet kozmetik durumuna sahip yenilenmiş cep telefonu modellerinin ekranında oldukça ufak 3 veya daha fazla leke ve ikiden fazla çizik bulunabilir. Aynı zamanda telefonun kasasında da 4 veya daha fazla derin çizik olabilir. Fiyat açısından en avantajlı modeller olmasıyla birlikte 12 ay Getmobil garantisine sahiptir.

Neden Yenilenmiş Telefon Satın Almalıyız?

Getmobil’de satılan yenilenmiş telefon modellerinden satın almak için çeşitli nedenler bulunur. Bu cihazlar, satışa sunulmadan önce aşamalı kontrollerden geçirilerek bütün fonksiyonlarının kusursuz çalıştığı garanti altına alınır. Yenilenmiş telefonlar, elektronik atık miktarını azaltarak çevreye bırakılan olumsuz etkileri minimuma indirir. Daha uygun fiyat seçenekleriyle, yüksek performanslı akıllı telefon kullanmak isteyenler için daha erişilebilir hale gelir.